ניסור קרניזים

 
 
קרניזים הם תוספות מיוחדות אשר מותקנות על גג הבית, ושהיו בעבר פופולריות במיוחד. ברוב המקרים, הקרניזים עשויים מבטון (כמו שאר חלקי הגג), ולכן במידה ומעוניינים לבצע ניסור קרניזים, יש לעשות שימוש בציוד מתאים לניסור בטון.

עם זאת, חשוב מאד לדייק ולומר כי לרוב, כאשר מדובר על הסרת בטון, אזי הכוונה היא פעמים רבות לניסור של הקרניזים. אבל מה יש בקרניזים, שגורם לאנשים רבים כל כך לרצות לנסר אותם, למה הם משתמשים מלכתחילה, ואיך בכלל אפשר להיפטר מהם?
 
קרניזים
 

שימושים, מטרות וביצוע הניסור

 
 • מהו הקרניז? - הקרניז הוא תוספת אדריכלית מיוחדת, אשר שייכת לסגנון העיצוב הניאו-קלאסי, אשר נפוץ למעשה עד ימינו בישראל. לקרניז יש מספר שימושים.

  ראשית - הוא מהווה תוספת נאה לעתים לעיצוב של המבנה. שנית, הוא משמש לא פעם לטובת תעלות ניקוז. המראה של תעלות ניקוז איננו אסתטי, והקרניז מאפשר להסתיר אותן בצורה נאה.

  מעבר לכך, הקרניז מהווה תשתית נאה מאד להתקנת תאורה על הגג, ואף יכול להוות בעצמו חלק ממנגנון הניקוז של המים על הגג. בקיצור - לקרניז שימושים רבים מאד, ולעתים הוא נשאר שנים רבות.
 
ניסור קרניזים במסור יהלום
 
 • למה להסיר את הקרניז - אם הקרניז שימושי ויפה כל כך, למה יש אנשים שמעוניינים לבצע ניסור קרניזים? ראשית יש אנשים שפשוט לא אוהבים את המראה של הקרניז. לעתים הקרניז הוא בולט מידי, ובין הקירות לגג הוא יוצר הפרדה שהיא איננה נאה לעין.

  יש מקרים רבים שבהם הקרניז כבר נראה מיושן מאד, ולכן אנשים מעוניינים להתקין קרניז חדש - ואז ברור שצריך לבצע ניסור קרניזים, בכדי להסיר את הישן, ולהתקין את החדש.

  מעבר לכך, ההסרה של הקרניז מתקיימת במידה ואתם מעוניינים להוסיף עוד קומה על הגג, לשפץ אותו, לבנות עליו מרפסת, או לבצע בו שינויים נוספים.

  נוסף על כך, אחת הסיבות הנפוצות ביותר לניסור של קרניזים, היא שהם מהווים מקום לקינון יונים - והדבר מהווה מטרד רציני מאד.

 • איך מנסרים את הקרניזים - בכדי לבצע ניסור קרניזים, יש צורך להשתמש במסור בטון כאמור, שכן זהו החומר שממנו הקרניז מורכב.

  יש מספר מסורי בטון מסוגים שונים שיכולים לבצע את העבודה, אולם חשוב להתמקד בסוג אחד ספציפי - מסור הבטון עם להב היהלום. היהלום הוא החומר החזק ביותר שקיים בטבע, ולפיכך הוא גם מעולה בחיתוך וניסור של בטון.

  מסורי היהלום מביאים לתוצאה שתביא לא רק להסרה מוחלטת של הקרניז - אלא גם להסרה אסתטית במיוחד, שתיצור מראה חלק ויפה, או תאפשר תשתית הרכבה עתידית לקרניז החדש.

רמת הגימור של להב היהלום היא הגבוהה ביותר שיש, ומדובר בשיטה מומלצת בחום.
 

אז איך מתחילים לנסר?

 
אם אתם מעוניינים לנסר את הקרניז אשר בביתכם אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת פאזה אחרת בבניה.
החברה מתמחה בניסור וקידוח בבטון מזויין מכל הסוגים, ובין השאר לחברה יש ניסיון רב בניסור קרניזים מבטון באמצעות מסורי בטון עם להב יהלום, שמביאים לתוצאות מרהיבות ומקצועיות.