סוגי מקדחות בטון

 
 
פירוט לגבי סוגי מקדחות בטון יכול לעזור לבעלי מקצוע ולקוחות פרטיים. בעזרת פירוט מן הסוג הזה ניתן לייעל את העבודה, להשיג תוצאות מרשימות, ואף לשמור על כללי הבטיחות והוראות היצרן. כיום יש מגוון סוגי מקדחות בטון, ולא תמיד קל להבחין ביניהם. בנוסף, חשוב לזכור את טווח המחירים הרחב אשר מקשה גם הוא על הבחירה הנכונה.
 
 
הדרך הטובה ביותר להשוות בין מקדחות היא לבצע סקירה על פי מטרת השימוש. יחד עם זאת, כדאי להתחיל עם מספר אזהרות. כללי הבטיחות של שימוש במקדחות נועדו לשמור על הלקוחות. הכללים מופיעים על גבי כל מוצר והם מחייבים אנשי מקצוע מתחילים ומנוסים. יתרה על כך, בעזרת הכללים אפשר לשפר את יעילות העבודה ולמנוע עוגמת נפש.

מקדחות הן כלי עוצמתי עם יכולות גבוהות מאוד. אין צורך לקחת סיכונים מיותרים או להפקיד את המקדחות בידיים של אדם אשר אינו פועל על פי ההנחיות.
 
מקדח יהלום
 

גודל, קוטר ושימושים של כל מקדחה

 
להלן מספר סוגי מקדחות בטון פופולאריות ונפוצות:

 1. מקדח מדורג 13-25'' – אם המטרה היא רק קידוח במתכות, אל מתכות, עץ או פלסטיק, זהו המוצר האידיאלי. קל מאוד להשתמש במקדח מדורג, הוא אינו דורש הפעלת כוח, והוא חזק ועמיד הרבה יותר ממקדחי HSS רגילים.

  כניסת הביט של המקדח היא ''14, והוא קיים בשני גדלים. הגודל הראשון הוא 3-13 מ"מ, והגודל השני עומד על 13-25 מ"מ.

  מומלץ להשתמש בציוד של Husqvarna, וליהנות מחברה מקצועית עם ניסיון של שנים רבות.

 2. מקדח חזק 7" – זהו מקדח המיועד עבור עבודות בטון. האורך הכללי של המקדח הוא 150 מ"מ, אורך הקידוח מגיע עד 100 מ"מ והעובי הוא 7 מ"מ.

  הגיאומטריה של המקדח מאפשרת הסרת אבק אופטימאלית, ויש לו עיצוב חליל המספק רטט נמוך. המקדח הזה מושלם עבור לבנים, בטון, אבן בטון מחוזקת ואבן טבעית.

  חברת Husqvarna מייצרת את המקדחים הללו עבור השוק הפרטי והמקצועי ומומלץ לקבל ממנה הצעת מחיר.

 3. מקדחי יהלום – אי אפשר לדבר על סוגי מקדחות בטון מבלי להזכיר את טכנולוגיית היהלום. מקדחי יהלום כוללים בדרך כלל שבלונה לעבודה מדויקת, הם מגיעים במידות של 5-35 מ"מ, ומסוגלים להתמודד גם עם בטון מזוין. גם בקטגוריה הזו מובילה חברת Husqvarna את תחום המקדחות ומציעה שורה ארוכה של יתרונות.

 4. מכונת קידוח – כאן מדובר על מקדחות בטון הנמצאות בשימוש של קבלנים בלבד. נדיר למצוא לקוחות פרטיים הזקוקים לתכונות של מכונת קידוח, בעיקר כאשר היא מציעה הספק מנוע של 2,500 ואט, ומהירות סיבוב של 450 סל"ד. אלו מכונות עוצמתיות אשר מופעלות עם מפסק ביטחון. הן מתאימות לכוסות 1/2'' או 1.4'' ומחירן נע סביב אלפי שקלים. כדאי להתייעץ עם נציגי חברות מקצועיות, ולברר לגבי מכונות קידוח של Husqvarna לפני שמבצעים את הרכישה.
 
 
הסקירה של סוגי מקדחות בטון מלמדת כי יש מוצרים המיועדים למטרות שונות.

בחברת פאזה אחרת בבנייה ישמחו להעניק לכם מידע נוסף על כל אחד מסוגי המקדחות, תוך התאמה מלאה של המוצר לצרכים ולתקציב.