רעידות אדמה - יש פיתרון!

 
 
בשנים האחרונות ישנה מודעות גוברת והולכת לנושא רעידות האדמה, להיערכות אליהן ולטיפול בנזק ובנפגעים כתוצאה מאירועים מסוג זה. כדי להבין את חשיבות המוכנות לרעידות אדמה ואת הסיבות לכך שמתכונים אליהן בצורה מסוימת ולא בצורה אחרת, יש להבין תחילה מהן.

פני כדור הארץ אינם מקשה אחת ואינם סטטיים. הם עשויים ממה שנקרא לוחות טקטוניים, אשר נמצאים למעשה בתנועה מתמדת. רעידות אדמה מתרחשות כאשר לוחות טקטוניים מתחככים זה בזה. מוקד הרעש הוא המקום בו מתבצע החיכוך, ובשל העוצמה הרבה של תנועה זו, גלי התנועה (הדף) של החיכוך נעים בגלים, דרך האדמה, עד אשר הם מתפוגגים, בדומה לאדוות במים לאחר הטלת אבן אל תוכם.מטבע הדברים, ככל שהחיכוך יותר עז ונמשך יותר זמן, כך גלי התנועה נעים בעוצמה רבה יותר ולמרחק גדול יותר, דבר בעל השפעה מכרעת על מידת הנזק הנגרמת.

הלוחות הטקטונים אינם נמצאים רק על פני השטח, אלא גם מתחת לפני הים. כאשר הם מתנגשים מתחת לפני הים, מתרחשות רעידות אדמה מתחת לפני הים. ובמקרים כאלה, יכולות להתלוות לרעידות אדמה גם תופעות נוספות, כגון סופות, גלי ענק וכיו"ב.

החיכוכים בין הלוחות הטקטוניים יכולים להתקיים בדרגות שונות, ובהתאם לכך גם הדרגות של רעידות האדמה, אשר מדורגות לפי סולם ריכטר. רעידות אדמה חלשות מתרחשות כל הזמן ברחבי העולם, ואת רובן אנו אפילו לא מרגישים. עם זאת, גם הן יכולות להשפיע על חוזק מבנים, ובמקרים של מבנים חלשים, ליצור סדקים, עיוותים ונזק מבני. ברעידות אדמה מעל ל-5 בסולם ריכטר, ניתן לצפות כבר גם בנזקים כבדים יותר, לרבות התמוטטות מבנים, תשתיות וכיו"ב.

בעקבות מספר רעידות אדמה אשר פקדו מדינות ואזורים שונים בעולם, החליטה מדינת ישראל להיערך לתרחיש של רעידות אדמה משמעותיות, על מנת למזער נזקים אפשריים ופגיעות בבני אדם. לשם כך יזמה המדינה ב-2005 את תמ"א 38 הידועה (תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים כנגד רעידות אדמה).

תוכנית זאת נועדה לאפשר חיזוק מבנים ישנים על ידי קבלנים פרטיים, וכך להימנע מהשקעת הון עתק מקופת המדינה והאזרחים (לפרטים נוספים על אודות תמ"א 38).

חברתנו מבצעת עבודות חיזוק מבנים, ומספקת את שירותיה עבור לקוחות בכל הארץ. לרשות החברה מערך לוגיסטי נרחב ומתקדם, אשר כולל עובדים מסורים ומקצועיים וציוד עבודה רב עוצמה.
 
חיזוק מבנים - פאזה אחרת בבנייה
 

מעוניינים להתכונן מבעוד מועד לרעידת אדמה? לא רוצים להיתפס לא מוכנים?

 
הצוות המקצועי של פאזה אחרת בבנייה ישמח להעניק לכם ייעוץ מקצועי, להיפגש עמכם, ולהעניק לכם הצעה אטרקטיבית לחיזוק מבנה ולהיערכות לרעידת אדמה. אם תבחרו בשירותנו, נלווה אתכם לכל אורך הדרך, תוך הקפדה על מקצועיות, אמינות, שירות אדיב ועמידה קפדנית בלוחות זמנים.